Výzkumný terénní víkend v Hrubém Jeseníku se vydařil

Další VTV se konal 26. – 28. 5. v jesenických horách zaměřený na horské druhy. Sraz jsme měli přímo na správě CHKO v Jeseníku, kde nám Dan promítnul zajímavé fotky z květnovém monitoringu tetřevů a tetřívků v pohoří Černohora (Ukrajina). Pak jsme se přesunuli na naši základnu, na lesáckou chajdu Šumárník, která je přímo nachází na vrcholku kopce Šumný, 1073 m.n.m. Překvapivě jsme nelenili a ještě za soumraku jsme v jejím okolí vyrazili na sovy a sluky.

Comments Off on Výzkumný terénní víkend v Hrubém Jeseníku se vydařil

Acrocephalus v CHKO Poodří – poodhalování tajů ptačí migrace

Ptali jste se někdy, kam ptáci na podzim mizí a jak to, že na jaře zase trefí zpět? Zajímalo Vás, jestli se tyhle zvyky mění v průběhu let? A jak se vlastně tyhle informace zjišťují? Pokud ano, právě pro Vás je určena akce Acrocephalus v PR Bartošovický luh v CHKO Poodří, jejíž kořeny sahají až do 80. let minulého století. Více se o Acrocephalu dočtete třeba na stránkách Slezské ornitologické společnosti, která je pořadatelem této akce.

Comments Off on Acrocephalus v CHKO Poodří – poodhalování tajů ptačí migrace

Fotoreportáž z Vítání ptačího zpěvu na Malé Lipové

V neděli 30. 4. 2023 se na návsi v Rokytnici u Přerova sešla skupina asi 40 nadšenců, kteří se rozhodli přivítat ptačí zpěv v ptačím parku Malá Lipová. Do krátkého uvítání vstoupil svým hlasem strakapoud jižní nebo přelety páru poštolek.

Comments Off on Fotoreportáž z Vítání ptačího zpěvu na Malé Lipové

Výběrové řízení na pracovní pozici průvodce (-kyně) – pracovník (-ice) obchodního provozu pro přírodovědné pracoviště ORNIS

S otevřením nové budovy Ornitologické stanice v Přerově (ORNIS) rozšíří ORNIS svůj tým o novou kolegyni nebo kolegu na pozici průvodce-pracovník obchodního provozu. Zveřejňujeme proto nabídku zaměstnání se všemi důležitými informacemi.

Comments Off on Výběrové řízení na pracovní pozici průvodce (-kyně) – pracovník (-ice) obchodního provozu pro přírodovědné pracoviště ORNIS
Close Menu