ZRUŠENO – Festival ptactva a podzimní brigádička v ptačím parku Malá Lipová

V sobotu 28. října proběhne další brigádička v ptačí rezervaci Malá Lipová. Sraz v 8:30 přímo na lokalitě. Hlavní náplní bude usazení laviček a čištění lokality. Pokud můžete vzít, tak využijeme lopatu a rýč, hodit se můžou pracovní rukavice, jinak nic zvláštního není potřeba brát. Určitě bude i možnost ohýnku a opečení špekáčků. Těšíme se na viděnou!

Comments Off on ZRUŠENO – Festival ptactva a podzimní brigádička v ptačím parku Malá Lipová

Výzkumný terénní víkend v Hrubém Jeseníku se vydařil

Další VTV se konal 26. – 28. 5. v jesenických horách zaměřený na horské druhy. Sraz jsme měli přímo na správě CHKO v Jeseníku, kde nám Dan promítnul zajímavé fotky z květnovém monitoringu tetřevů a tetřívků v pohoří Černohora (Ukrajina). Pak jsme se přesunuli na naši základnu, na lesáckou chajdu Šumárník, která je přímo nachází na vrcholku kopce Šumný, 1073 m.n.m. Překvapivě jsme nelenili a ještě za soumraku jsme v jejím okolí vyrazili na sovy a sluky.

Comments Off on Výzkumný terénní víkend v Hrubém Jeseníku se vydařil

Acrocephalus v CHKO Poodří – poodhalování tajů ptačí migrace

Ptali jste se někdy, kam ptáci na podzim mizí a jak to, že na jaře zase trefí zpět? Zajímalo Vás, jestli se tyhle zvyky mění v průběhu let? A jak se vlastně tyhle informace zjišťují? Pokud ano, právě pro Vás je určena akce Acrocephalus v PR Bartošovický luh v CHKO Poodří, jejíž kořeny sahají až do 80. let minulého století. Více se o Acrocephalu dočtete třeba na stránkách Slezské ornitologické společnosti, která je pořadatelem této akce.

Comments Off on Acrocephalus v CHKO Poodří – poodhalování tajů ptačí migrace
Close Menu