1) Finanční podpora

Jsme nezisková organizace, která svou činnost realizuje zejména na základě práce dobrovolníků za finanční podpory sponzorů, institucí, členů a individuálních dárců. Pokud se chcete stát jedním z našich podporovatelů, můžete zaslat libovolný příspěvek na č. účtu: 32434831/0100 u K. B., a. s.

2) Sponzorství a reklama na webu

Web MOS má stálý okruh čtenářů a návštěvníků. Nabízíme umístění reklamy svým sponzorům nejen na webu, ale i ve zpravodaji Moudivláček, příp. prezentaci na exkurzích.

3) Členství a spolupráce na našich projektech

Členstvím v MOS aktivně podpoříte ochranu ptactva a jeho přírodního prostředí především ve středomoravském regionu. Můžete se zapojit do našich aktivit, ale nemusíte. Díky Vašim příspěvkům (20 % z částky pro ČSO) jsme schopni provozovat tyto bezplatné služby:

  • Členský zpravodaj Moudivláček – Vychází nejméně dvakrát ročně. Jeho cílem je především usnadnění vzájemné výměny informací mezi (nejen) středomoravskými ornitology, a to zejména prostřednictvím spolkových zpráv, pozvánek na akce, krátkých sdělení nebo výzev ke spolupráci.
  • Webové stránky MOS – Slouží k aktuálnímu informování o ochraně ptactva a ornitologii především na střední Moravě, nechybí pozvánky na naše akce.
  • Exkurze MOSu pro veřejnost – Zajišťujeme ornitologické exkurze s odborným výkladem na atraktivních lokalitách našeho regionu: např. Tovačovské rybníky a jezera, Záhlinické rybníky, Chomoutovské jezero a Hostýnské vrchy.
  • Správní řízení – Hájíme zájmy ochrany ptactva i našeho společného životního prostředí, jednáme s úřady, abychom zajistili přírodní hodnoty také pro budoucí generace.
  • Birdwatching – Znamená aktivní pozorování ptactva, hobby, kterému se věnují miliony lidí po celém světě. Pomáhá získávat cenné informace o hnízdění, zimování a jarním i podzimním tahu ptáků. Údaje pak slouží k jejich ochraně. K zajímavému pozorování postačí často i krmítko za oknem, stejně jako dalekohled a toulání se po březích rybníků a řek nebo lesy a loukami. Snažíme se propagovat tento nevšední způsob trávení volného času.
  • Schůze MOSu pro členy i veřejnost – Nejméně jednou ročně se koná schůze členů MOS a je tradičním místem setkávání ornitologů, ochránců přírody a milovníků ptactva nejen z regionu střední Moravy.

Co získáte?

Členové ČSO (a MOSu) dostávají každého půl roku barevný časopis Ptačí svět a jednou ročně ochranářskou brožurku Pták roku. Informační zpravodaj jim přichází do schránek 4x ročně. Mají také možnost odebírat odborný časopis Sylvia se zlevněným předplatným. Mohou navštěvovat knihovnu ČSO a nebo využít terénní stanice ČSO jak pro výzkumné, tak pro rekreační účely. Terénní stanice jsou umístěny v ornitologicky i krajinářsky atraktivních oblastech (Třeboňsko, Českobudějovicko, Břeclavsko). Jednou ročně se koná speciální exkurze pro členy ČSO do ornitologicky pozoruhodných lokalit. Máte rovněž možnost zapojit se do některého z ochranářských a výzkumných programů anebo do činnosti pracovních skupin, zaměřené na vybrané druhy ohrožených ptáků.

Členstvím v MOSu získáte dokonalý přehled o ornitologickém a ochranářském dění v našem regionu. Můžete navštěvovat všechny akce MOSu anebo se zapojit do některých z ochranářských či výzkumných projektů.

Chcete se stát našimi členy?

MOS – středomoravská pobočka České společnosti ornitologické (ČSO) sdružuje členy ČSO Podmínkou tedy je stát se členem ČSO. To můžete udělat také elektronicky. Aktuální výše členských příspěvků do ČSO pro rok 2018/9 je následující:

Plné individuální členství 500 Kč
Denně tak přispíváte 1,40 Kč na ochranu ptactva v ČR. Děkujeme.
Studenti, důchodci 300 Kč
Denně tak přispíváte 0,80 Kč na ochranu ptactva v ČR. Děkujeme.
Rodinné členství 600 Kč
Denně tak přispíváte 1,60 Kč na ochranu ptactva v ČR. Děkujeme.

Členem Moravského ornitologického spolku – středomoravské pobočky ČSO se stáváte automaticky, pokud zatrhnete v přihlášce volbu Mám zájem o členství v regionální pobočce ČSO: středomoravská. Za členství v MOSu nezaplatíte vůbec nic! Členy naší organizace se můžete stát bez ohledu na místo Vašeho bydliště, které samozřejmě nemusí být na střední Moravě a dokonce ani v České republice.

Budete-li mít jakékoli dotazy, napište nám prosím na info@mos-cso.cz. Rádi Vám na ně odpovíme.

Close Menu