Za ptáky i v době karantény

Duben 30, 2020

Lenka Pešáková – členka MOS

I přes karanténní opatření se snažím chodit ven, na místech, která mám ráda naštěstí moc lidí není 🙂 

Nezvykle zbarvená káně lesní

Tato fotka vznikla dlouho před tím, než jsme všichni museli zůstat doma, ale myslím, že by byla škoda se o ni nepodělit. Při toulkách podél polí jsem narazila na (pro mě) zvláštně zbarveného dravce. Skoro to vypadalo, že by mohlo jít o káně bělochvosté, ale po poradě s kolegy ornitology jsem zjistila, že se jedná sice ,,jen” o káně lesní, ale v neobvyklém, bílém zbarvení. Pózovalo docela dlouho a viditelně jsem mu vůbec nevadila.

Volavka popelavá s hrabošem

Úžasný zážitek si nachystaly volavky popelavé, které se nám na polích hojně krmily hraboši. Procházela se jich tam celá hejna a lovily, co jim krky stačily. A nejenom volavky, několikrát jsem narazila i na poštolku, která na nich hodovala. (Zážitky s dravci a volavkami vydaly dokonce na celý článek https://www.lencis.cz/jak-snadno-fotit-ptaky-v-poli/ a jedna z fotografií se dostala i do kampaně ČSO proti plošné aplikaci Stutoxu II)

Souboj lysek černých

Jarní pozorovací sezonu jsem zahájila s lyskami černými. Jejich souboje jsou naprosto strhující podívaná, až se divím, že se to obešlo bez zranění. Krásně to po zimě oživilo místní rybník, kde jsem většinu zimy nepotkala ani kachnu. Poslední dobou už to tam ale báječně ožívá, prohání se tam hejna holubů hřivnáčů, čáp černý i čáp bílý… A dokonce se vrátil i moták pochop, na kterého se moc těším, protože jejich namlouvání je radost pozorovat i fotit. 

Na našem rybníku jsem naprostou náhodou narazila na chřástala malého. Bylo to velké překvapení.  

Na našem rybníku jsem naprostou náhodou narazila na chřástala malého. Bylo to velké překvapení.  

No a o den později i chřástal vodní!

Close Menu