Pozvánky na květnové vycházky do přírody za ptáky

Duben 8, 2024

Moravský ornitologický spolek

Jaro je již v plné síle, další a další druhy tažných ptáků přilétají ze svých zimovišť a s nimi se blíží další ročník Vítání ptačího zpěvu, bezesporu největší koordinované akce svého druhu u nás. Náš spolek se připojuje k akcím České společnosti ornitologické a zve všechny milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody. Vítání ptačího zpěvu probíhá většinou formou vycházek do probouzející se jarní přírody. Během vycházky ukazují vedoucí exkurzí, co kde létá a zpívá, povídají o určování ptáků, o jejich životě a ochraně.

Středa 1. května ▪ Vítání ptačího zpěvu pro ranní ptáčata

OLOMOUC-ŘEPČÍN. Sraz v 6:00 hod. na mostě přes Mlýnský potok na konci Martinovy ulice. Ukončení mezi 8:00 a 9:00 u přírodního koupaliště Poděbrady. Ať se vám to líbí, nebo ne, ptáci skutečně nejlépe zpívají brzy ráno. Ptačí zpívánky, předpokládáme odchyt a kroužkování ptáků. Pořádá Moravský ornitologický spolek – středomoravská pobočka ČSO ve spolupráci se Suňákovem a DDM Olomouc. Vede Kateřina Ševčíková, sevcikovaka@seznam.cz, tel. 776 746 980. Přihlášení předem zde: https://bit.ly/vitani24

Středa 1. května ▪ Noc slavíků v Domu přírody

HORKA NAD MORAVOU. Sraz ve 20:00 hod. na Sluňákově, před vstupem do informačního centra Domu přírody Litovelského Pomoraví. Vycházka na pozdní večer, První máj, kdy svou lásku slavík růži zapěje. Tedy v případě, že bude mít náladu, a také pokud jeho hlas nepřehluší kvákání žab. Pokud by náhodou slavíci mlčeli, poslechneme si slavíka a další noční hlasy alespoň z nahrávky. Pořádá Moravský ornitologický spolek – středomoravská pobočka ČSO ve spolupráci se Sluňákovem. Vede Kateřina Ševčíková, sevcikovaka@seznam.cz, tel. 776 746 980. Přihlášení předem zde: https://bit.ly/slavici24

Sobota 11. května ▪ Vítání ptačího zpěvu v Ptačím parku Malá Lipová

ROKYTNICE U PŘEROVA. Sraz v 8:30 u Návesního rybníka. Nejdříve se setkáme s ptáky vesnice (často zcela jiné druhy než ve volné přírodě), pak uvidíme, že na intenzivně obdělávaných polích nic neuvidíme, a následně se potěšíme jedním menším ostrůvkem – oázou přírody v hanácké rovině. Bývalá pískovna Malá Lipová slibuje jak krajinářský, tak i ornitologický zážitek – nechte se překvapit. Srdečně zveme! Pořádá Moravský ornitologický spolek – středomoravská pobočka ČSO. Vede Josef Chytil, tel: 724 947 544.

Další vycházky spojené tématem “Vítání ptačího zpěvu” pořádané Českou společností ornitologickou a partnery v Olomouckém kraji i jinde najdete tady.

Close Menu